در عصر کنونی استفاده از  اینترنت جایگزین تمام شیوه­های سنتی شده است. چنانکه در حوزه های اداری  نیز، امروزه همه ادارات و سازمان­ها، دارای پایگاه­های اطلاع رسانی می­باشند. در راه اندازی این پایگاه های اطلاع رسانی، ساده نمودن انجام امور مربوط به متقاضیان مد نظر بوده است. بر این اساس با راه اندازی پایگاه های اطلاع رسانی، تعداد مراجعه کنندگان به سازمان­ها نیز کاهش داشته و برای افراد این امکان فراهم می­گردد که بسیاری از کارها را به شیوه غیر حضوری انجام و پیگری نمایند و از این طریق می­توانند در زمان و هزینه­ی خود صرفه جویی داشته باشند.

ثبت اینترنتی شرکت

بر اساس این تغییر و تحول یعنی استفاده از اینترنت و پایگاه های اطلاع رسانی در انجام امور به جای شیوه­ های سنتی و مراجعه متقاضی به شرکت­ها و ادارات، شیوه ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت­ها نیز تغییر یافته و از روش سنتی خارج شده است. به عبارتی در گذشته ارباب رجوع با مراجعه مستقیم به اداره ثبت می­توانست کار خود را انجام دهد و از طریق فرم مربوطه، اسامی مد نظر را پیشنهاد دهد و این اسامی تنها در اداره­ی ثبت تهران بررسی می­شد.

پس از آن متقاضی مراجعه می­کرد و به شیوه دستی، مدارک، صورت جلسات و اساسنامه را تحویل می­داد، تا از طریق کارشناس ثبت شرکت­ها بررسی شود و چنانچه تایید در دفاتر ثبت شرکت­ها صورت می­گرفت، بعد از دریافت امضاهای مورد نیاز، شرکت ثبت می­شد. ولی در شرایط کنونی با  راه اندازی سامانه ثبت شرکت­ها و موسسات غیر تجاری، ارباب رجوع به صورت اینترنتی و از طریق سامانه­ی اینترنتی  http://irsherkat.ssaa.ir  و به شیوه غیر حضوری فعالیت و درخواست خود را انجام می­دهد.

به علاوه این امکان وجود دارد تمامی اطلاعات مرتبط با چگونگی تنظیم درخواست­ها و مدارک مورد نیاز، بخشنامه ­ها و شیوه نامه ­های اجرایی ثبت شرکت­ها و اطلاع رسانی­ های آینده را به وسیله پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت­ها به آدرس http://sherkat.ssaa.ir  رصد و پیگیری نمود.

گروه ثبت پایش آماده ارائه خدمات در زمینه ثبت می باشد می توانید از راهنمایی مشاوران بهره مند گردید

از اینرو، چنانکه در مباحث قبلی توضیح داده شد برای ثبت شرکت به صورت آنلاین پس از وارد شدن به سامانه ­ی http://irsherkat.ssaa.ir به قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت مراجعه کنید. فرمی در مقابل شما ظاهر می­شود که لازم است مرحله به مرحله آن را تکمیل نمایید. اطلاعات مرتبط با متقاضی اولین موضوعی است که در این فرم­ها باید نوشته شود. مشخصات اولیه خود را در فرم کامل کنید.

از جمله اقداماتی که قبل از مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی لازم است در مورد آنها تصمیم ­گیری نهایی صورت گرفته باشد مواردی همچون انتخاب نام شرکت، نشانی شرکت، سرمایه­ ی شرکت، معرفی شرکا، مشخص نمودن سهام شرکا و معرفی شعبه ­های شرکت است.

در پایگاه اطلاع رسانی،  اساسنامه ­ی شرکت را نیز لازم است درج نمایید. شرکت نامه­ ها و اساسنامه ­ها، فرم­های پیش فرضی دارند که شما فقط باید آنها را تکمیل نمایید. سرانجام اگر تمایل داشتید می توانید قوانین خاص شرکت خود را نیز به آن اضافه کنید. پس از آن باید تصویر مطابقت داده شده با اصل اساسنامه خود را در پایگاه اطلاع رسانی اداره­ی ثبت شرکت­ها بارگذاری کنید.

زمانی که اطلاعات نهایی به صورت کامل و با دقت از طریق متقاضی در کامپیوتر وارد و ثبت گردید، کامپیوتر تایید پذیرش را برای متقاضی نمایش می­دهد که متقاضی لازم است آن را به دقت مطالعه کند. از اینرو، متقاضیان با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت­ها، نام شرکت را پیشنهاد می­دهند که بررسی این موضوع و تایید نام شرکت مربوطه، در مرکز استان صورت می­پذیرد.

بنابراین، از امکانات سودمندی که با ثبت نام کردن اینترنتی حاصل می­شود، بهره مندی از همین فهرست پیگیری است که می­توان به راحتی پاسخ درخواست خود را پی گیری نمود.

پس از بررسی نام و تایید نام، متقاضی 3 ماه فرصت دارد در مورد نام پیشنهادی، مدارک خود را همچون اساسنامه، از طریق پایگاه اطلاع رسانی تهیه و جلسات مورد نیاز را تشکیل دهد و بعد از اخذ مجوزهای لازم و افتتاح حساب و مجوز از بانک از طریق سامانه، نسبت به تکمیل اطلاعات لازم و ارسال مدارک، از طریق پست اقدام نماید(دیگر نیاز به مراجعه ندارد).

پس از آن کارشناس حقوقی مدارک را بررسی می­نماید، اگر در مدارک ارسالی اشکالی وجود داشته باشد برگردانده می­شود و در سامانه نوشته می­شود و رفع اصلاحیه نمایش داده می­شود و چنانچه تایید شد، هم از طریق سامانه پیامک ارسال می­شود و هم شخص متقاضی می­تواند به پایگاه اطلاع رسانی مراجعه  نماید تا برای امضا ذیل دفتر، پس از تایید مسئول مربوطه اقدام نماید.

از این مرحله به بعد کار اصلی به پایان می­رسد و لازم است به عنوان اقدام آخر نسبت به چاپ آگهی در روزنامه­ی رسمی اقدام گردد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 6 آیین نامه اجرایی 11

  اختصاص وام خود اشتغالی در سال تولید کالای ایرانی

 • 21 فروردین

  همراه مشاور پایش

  افتتاح همراه مشاور پایش در جهت پاسخگویی 24 به نیازهای مشتریان

آخرین نظرات کاربران

 • گودرز تقوی

  درود. سپاس از ثبت شرکت اینجانب.

 • بهروز مرادی

  بسیار ممنون از مشاوره های تخصصی شما