در مقاله قبلی ذکر نمودیم که شرکت چیست و چرا بایستی شرکت را ثبت نماییم در این مقاله برآنیم تا شرایط ثبت شرکت را شرح دهیم به منظور ثبت شرکت رعایت نمودن یک سری از نکات ضروری می باشد که در ادامه آن ها را ذکر خواهیم نمود.

شرایط ثبت شرکت در کرج

پس از این که تصمیم به ثبت شرکت در کرج گرفتیم. بایستی پیش‌شرط‌هایی را رعایت کنیم. شرایط ثبت شرکت در کرج به تشریح ذیل می باشد :

🔷 شرط اول ثبت شرکت در کرج

گام نخست به منظور تاسیس و راه اندازی شرکت در کرج این می باشد که ببینید در چه موضوعی قصد دارید فعالیت نمایید. آیا موضوع از موضوعاتی می باشد که به دریافت مجوز نیاز دارد یا از موضوعاتی می باشد که قبل از ثبت نیاز به دریافت مجوز ندارد.

چه موضوعاتی نیاز به اخذ مجوز دارند و چه موضوعاتی نیاز به اخذ مجوز ندارند؟

🔷 شرط دوم ثبت شرکت در کرج

گام بعدی مشخص نمودن نوع شرکت می باشد. به منظور آن بایستی یک نام انتخاب نمایید. یکی دیگر از شرایط که خیلی مهم و کمی هم مشکل می باشد موضوع انتخاب اسم شرکت در کرج می باشد. با عنایت به افزایش روز افزون شرکت ها انتخاب نمودن اسمی غیر تکراری و جدید بسیار مهم می باشد. نامی که به عنوان اسم شرکت در کرج انتخاب می کنید بایستی بیان کننده فعالیت شرکت باشد و حس اعتماد را به طرف مقابل منتقل نماید. نکته مهم این می باشد که بعد از ثبت شرکت در کرج امکان تغییر آن وجود دارد.

می توانید جهت مطالعه بیشتر به مقاله مراحل ثبت شرکت در کرج مراجعه نمایید . 

🔷 اشتباهات متداول

از اشتباهات متداول و رایجی که اشخاص در ثبت شرکت در کرج به آن مرتکب می شوند این می باشد که نوع مشخصی از شرکت را انتخاب نمی نمایند و با عنایت به این که قانون در حال حاضر تنها اجازه تبدیل شرکت سهامی خاص به عام را داده است اشخاص با مشکل مواجه خواهند شد.

🔷 شرط سوم ثبت شرکت

بعد از آن شرکا و اشخاصی را که می خواهید با آن ها مشارکت نمایید را انتخاب نمایید.ایا می توان به تنهایی شرکت را در کرج ثبت نمود؟مطابق قانون ثبت شرکت در کرج به صورت تک نفره امکان پذیر نمی باشد و حداقل تعداد شرکا به منظور ثبت شرکت دو نفر می باشد که مربوط به شرکت های با مسئولیت محدود، تضامنی و نسبی می باشد. برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج حداقل سه شخص و برای سهامی عام در کرج حداقل پنج شخص مورد نیاز است. پس اگر شما تصمیم به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج را دارید علاوه بر خودتان به یک شریک دیگر و برای ثبت شرکت سهامی خاص به دو شخص دیگر نیاز خواهید داشت. با اشخاصی تجارت خود را آغاز کنید که معتمد شما هستند.

🔷 شرط چهارم ثبت شرکت

پس از انتخاب شرکای مورد نظر خود، باید سرمایه اولیه برای تشکیل شرکت در کرج را تعیین کنید که یکی از شرایط ثبت شرکت در کرج است. در مورد سرمایه قانون ، محدودیت‌هایی را قائل شده است. به این صورت که برای ثبت شرکت سهامی عام در کرج حداقل پنج میلیون ریال و برای سهامی خاص در کرج یک میلیون ریال را در نظر گرفته است. به این نکته توجه داشته باشید که با مبلغ بسیار کم هم امکان ثبت شرکت وجود دارد اما شرکت‌هایی که سرمایه‌ی بیشتری دارند بسیارراحت ‌تر تسهیلات دریافت می‌کنند. پس از تعیین سرمایه، میزان سهم یا سهم الشرکه هر شخص را مشخص نمایید.

🔷 شرط آخر ثبت شرکت

از شرایط دیگر ثبت شرکت در کرج، تدوین اساسنامه یا شرکتنامه برای شرکت می باشد.

موارد بالا، شرایط ابتدایی و اولیه ثبت شرکت است که رعایت آن ها لازم و ضروری است. بدون انجام مراحل بالا، ورود به فرآیند ثبت شرکت ممکن نیست.کارشناسان ما در  گروه ثبت پایش شما را قدم به قدم در ثبت شرکت‌تان همراهی خواهند کرد.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 6 آیین نامه اجرایی 11

  اختصاص وام خود اشتغالی در سال تولید کالای ایرانی

 • 21 فروردین

  همراه مشاور پایش

  افتتاح همراه مشاور پایش در جهت پاسخگویی 24 به نیازهای مشتریان

آخرین نظرات کاربران

 • گودرز تقوی

  درود. سپاس از ثبت شرکت اینجانب.

 • بهروز مرادی

  بسیار ممنون از مشاوره های تخصصی شما