ثبت برند امری مهم و ضروری بعد از ثبت شرکت می باشد. با توجه به این که ثبت برند در کرج امری مهم است وکیل ثبت برند در این مقاله سعی و تلاش نموده است تا در مورد چگونگی ثبت برند در کرج مطالبی را به اشخاصی می خواهند برند خود را در کرج ثبت کنند ارائه نماید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برند چیست؟

به علامتی که به منظور معرفی و مشخص نمودن محصولات و کالاها استفاده می شود برند گفته می شود. ماده اول قانون ثبت علائم و اختراعات در خصوص برند مقرر نموده است که:

برند عبارت از هر قسم علامتی است اعم از نقش،تصویر،رقم،حرف،مهر،لفاف و غیر آن که برای امتیاز و تشخیص محصول صنعتی تجاری یا فلاحتی، اختیار می شود. ممکن است یک برند برای تشخیص و امتیاز محصول جماعتی از کشاورزان یا ارباب صنعت یا بازرگان یا محصول یک شهر یا یک ناحیه از مملکت استفاده شود. 

مدارک لازم برای ثبت برند در کرج

مدارک لازم برای ثبت برند در کرج به شرح ذیل است:

 1. ارائه اظهارنامه شرکت که عبارت است از برگه های چاپی که از طرف اداره کل مالکیت صنعتی، در اختیار متقاضیان گذاشته می شود و به وسیله آن ها کامل می شود.
 2.  ارائه ده عدد نمونه علامت،به نحوی که مورد استفاده قرار می گیرد.به علاوه نمونه های اضافی،به تعداد یک نمونه برای هر طبقه اضافی که تقاضا می شود.متقاضی باید بر روی هر اظهارنامه،یک نمونه از علامت را بچسباند و آن را امضاء نماید. نمونه سوم،در موقع ثبت بر روی صفحه مربوط، در دفتر ثبت و نمونه چهارم، بر روی تصدیق ثبت،چسبنده می شود. ابعاد نمونه نباید از ده سانتی متر از هر طرف بیشتر باشد.بر روی هر نمونه الصاق شده به طریق بالا، مهر اداره کل مالکیت صنعتی زده می شود به طریقی که یک قسمت از مهر بر روی نمونه و قسمت دیگر بر روی صفحه قرار گیرد. 
 3.  یک متن به صورت واضح و خوانا برای چاپ علامت، که ابعاد آن نباید از ده سانتیمتر از هر طرف تجاوز کند.
 4.  ارائه رونوشت اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالت نامه، چنانچه تقاضای ثبت به وسیله وکیل یا نماینده قانونی انجام شود.
 5.  چنانچه علامت در خارج از کشور به ثبت رسیده باشد، ارائه رونوشت گواهی شده از طرف اداره صادرکننده آن به زبان اصلی،به انضمام ترجمه غیررسمی آن به فارسی، به مسئولیت تقاضاکننده ثبت ،الزامی است. 
 6. چنانچه علامت برای تشخیص امتیاز محصول جماعتی یا محصول یک شهر یا یک ناحیه از کشور اختیار شود، گواهینامه از طرف مقام صلاحیتدار، دایر بر تصدیق استفاده از علامت مزبور، به وسیله سازندگان کالاهای مربوط به آن باید ارائه گردد.

برای مطالعه بیشتر در مورد قوانین ثبت شرکت به مقاله آن مراجعه کنید و مقاله را بخوانید.

مراحل ثبت برند در کرج

برای ثبت برند در کرج نخستین مبادرت انتخاب اسم برند می باشد.مشاوران و کارشناسان ما در موسسه وکیل ثبت برند از نام انتخابی شما استعلام می گیرند و شما را در انتخاب اسمی که متمایز می باشد همراهی می کنند.بعد از آن که نام برند خود را انتخاب نمودید بایستی به پایگاه اینترنتی http://iripo.ssaa.ir مراجعه کنید و در سامانه اداره مالکیت معنوی فرم مربوظه را کامل کنید.
این فرم شامل مواردی اعم از مشخصات اطلاعات مالک،مشخصات دریافت کننده ابلاغیه، بارگذاری ضمائم اظهارنامه،بازبینی تمامی اطلاعات و ضمائم بارگذاری شده برای حصول اطمینان از صحت اطلاعات،پرداخت هزینه ثبت اظهارنامه می باشد. پس از آن شما رمز اظهارنامه و کد پیگیری را دریافت خواهید نمود بعد از واریز هزینه اظهارنامه پرونده بررسی اولیه  توسط کارشناس مربوطه ممکن است.پس از آن کارشناس مدارک را بررسی می کند و در صورت عدم مغایرت و اشکال آن را تایید می کند سپس باید هزینه روزنامه رسمی پرداخت شود در صورتی که تا سی روز پس از انتشار آگهی نسبت به علامت مورد تقاضا اعتراضی به عمل نیاید می توان نسبت به آگهی نوبت دوم اقدام نمود. پس از ثبت برند، تصدیق نامه با الصاق یک نمونه کامل از علامت بر روی آن،به صاحب برند یا تماینده او،تسلیم می شود و پروسه ثبت برند در کرج به پایان می رسد.

در انتها خاطر نشان می شویم که متقاضیان محترم در صورت روبرو شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانند با مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت برند در ارتباط باشند.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 6 آیین نامه اجرایی 11

  اختصاص وام خود اشتغالی در سال تولید کالای ایرانی

 • 21 فروردین

  همراه مشاور پایش

  افتتاح همراه مشاور پایش در جهت پاسخگویی 24 به نیازهای مشتریان

آخرین نظرات کاربران

 • گودرز تقوی

  درود. سپاس از ثبت شرکت اینجانب.

 • بهروز مرادی

  بسیار ممنون از مشاوره های تخصصی شما