برای اقدام به ثبت شرکت سهامی خاص به 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس نیاز میباشد. در شرکت سهامی خاص، سهامداران به نسبت سرمایه ای که در آن دارند، دارای مسئولیت میباشند. به منظور انتخاب نام برای شرکت سهامی خاص، میباید به طور الزامی پیش یا پس از شرکت، عنوان " سهامی خاص" قید گردد. در مورد بازرسان و سهامداران باید توجه نمود که به هیچ عنوان سهامداران و بازرسان نباید نسبت فامیلی با هم داشته باشند.

برای این شرکت نوع، بایستی 35 درصد از سرمایه شرکت در یکی از بانکها در حسابی به نام همان شرکت بلوکه گردد که این مبلغ  پس از اتمام ثبت شرکت، توسط سهامداران قابلیت برداشت را دارا میباشد. میزان سرمایه ای که در زمان ثبت شرکت سهامی خاص مورد نیاز است صد میلیون ریال میباشد. الزاما شرکت سهامی خاص میبایستی 2  نفر بازرس اصلی و بازرس علی البدل داشته باشد.

در شرکتهای سهامی خاص، اغلب مدیران به مدت حداکثر دو سال برگزیده می شوند که میبایستی مدیران الزاما از میان سهامداران برگزیده شود و یا اینکه بعد از انتخاب، تعداد و سهام وی بر اساس اساسنامه شرکت، وثیقه ای را تعیین و نسبت پرداخت آن به صندوق شرکت اقدام نمایند.

لازم به ذکر است شرکت سهامی خاص بایستی به منظور درج آگهی هایش و و دعوت به شرکت خویش، روزنامه کثیر الانتشار خود را برگزیده باشند. سرمایه در شرکت سهامی خاص، بصورت سهام در بین شرکا تقسیم می شود اما برخلاف شرکت با مسئولیت محدود، هر یک از شرکا بدون لحاظ میزان سهم شان در شرکت، در قبال قروض و تعهدات شرکتی که به ثبت رسیده مسئول میباشند.

واگذار کنندگان و گیرندگان سهام، برای نقل و انتقال سهام در این شرکتها بایستی به اداره دارایی مراجعه نمود و گواهی 4درصد مالیات نقل و انتقال سهام را دریافت نمایند.و از طریق تشکیل مجمع به همراه گواهی نقل و انتقال اخذ شده از دارائی کارخود انجام دهند.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

1- دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص تکمیل شده

2-  دو نسخه اساسنامه شرکت سهامی خاص تکمیل شده

3- تحویل  دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین

4- رونوشت شناسنامه برابر اصل کلیه اعضای هیات مدیره و سهامداران و بازرسان ( در دفاتر اسناد رسمی)

و یا وکیل رسمی شرکت

5-کپی کارت ملی برابر اصل شده تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران و بازرسین

( در دفاتر اسناد رسمی)ویا وکیل رسمی شرکت

6- چنانچه اعضای هیأت مدیره یا سهامداران اشخاص حقوقی باشند ، تقدیم رونوشت آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقی و نامه معرفی نماینده (در سربرگ شرکت ) و رونوشت شناسنامه و رونوشت کارت ملی برابر اصل شده نماینده شخص حقوقی .

7-در صورت داشتن سهامدار خارجی برای اشخاص حقیقی ، تقدیم رونوشت برابر اصل پاسپورت و اشخاص حقوقی ارائه گواهی ثبت شرکت در مرجع ثبت شده حاوی آخرین وضعیت شرکت و همچنین ارائه اصل و ترجمه وکالتنامه و اختیارنامه وکیل سهامدار خارجی (اعم از حقیقی و حقوقی)

8-ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تمامی اعضای هیات مدیره ، مدیرعامل و بازرسان شرکت توسط متقاضی ثبت شرکت از طریق مراکز پلیس +10

9-  تقدیم اقرارنامه تحریر شده در متن صورتجلسه برای تمامی اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مبنی بر اینکه مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی نبوده و هیچ نوع ممنوعیت قانونی موضوع مواد 111 و 126 قانون تجارت برای آنها به منظور عضویت در هیات مدیره و مدیرعاملی وجود ندارد.

نمونه متن اقرار نامه: تمامی اعضای هیأت مدیره و مدیر عامل  اقرار نمودند مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و 126 لایحه اصلاحی قانون تجارت نمی باشند.

10- تقدیم اقرارنامه بازرس یا بازرسان در متن صورتجلسه دال بر نداشتن هیچ رابطه و نسبت فامیلی اعم از نسب و سبب با مدیران و مدیر عامل شرکت تا درجه سوم از طبقه اول و دوم ونیز عدم دریافت حقوق موظفی خود و یا همسرشان از مدیران و مدیرعامل شرکت. چنانچه خلاف مشمول بند 3 ماده 243 لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت آشکار گردد،تقدیم گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تمام اعضاء هیات مدیره ، مدیرعامل و بازرسین شرکت از طرف متقاضی ثبت الزامی میباشد.

 نمونه متن اقرار نامه: بازرس یا بازرسان  اقرار مینمایند که مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و 126 لایحه اصلاحی قانون تجارت نمی باشند.

11-  تقدیم اصل وکالتنامه یا رونوشت برابر اصل شده وکالت نامه .

12- تقدیم اصل قیم نامه یا رونوشت برابر اصل شده قیم نامه .

13 – واریز مبلغ 40.000 ریال بعنوان هزینه

14-  تقدیم گواهی بانکی دال بر پرداخت حداقل 35% سرمایه اولیه شرکت

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در کرج 

1_ ثبت قراداد ثبت شرکت به صورت آنلاین، حضوری یا تلفنی.

2_ تکمیل مدارک

3_ ارسال نام های پیشنهادی به اداره مربوطه که نباید نام خارجی و دارای سابقه ثبت و مغایر با فرهنگ اسلامی باشد

4_ اخذ تأیید وکالت نامه و تقاضا نامه کارفرما، پس از انتخاب نام شرکت.

5_ تحویل مدارک به منظور تشکیل پرونده توسط کارشناس، به اداره مربوطه و ثبت آن در دبیرخانه.

6_ اعلام نظر کارشناس پس از بررسی مدارک موجود در پرونده و بررسی مجدد پرونده و رفع نقص

7_ اقدام برای دریافت تقاضانامه ، شرکت نامه ، اساسنامه ، صورتجلسه هیئت مدیره و آگهی تاسیس.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 6 آیین نامه اجرایی 11

  اختصاص وام خود اشتغالی در سال تولید کالای ایرانی

 • 21 فروردین

  همراه مشاور پایش

  افتتاح همراه مشاور پایش در جهت پاسخگویی 24 به نیازهای مشتریان

آخرین نظرات کاربران

 • گودرز تقوی

  درود. سپاس از ثبت شرکت اینجانب.

 • بهروز مرادی

  بسیار ممنون از مشاوره های تخصصی شما