به شرکتی گفته می شود که افراد در مشارکت هم و همکاری و همیاری یکدیگر کنار هم جمع شده با هدفی مشخص و مشترک رفع مایحتاج خود تعاونی را تشکیل دهند . در این بین سرمایه ایی که به واسطه تشکیل شرکت مشخص می کنند می توانند توسط این سرمایه نیازهای خود را رفع نمایند. نیازها می تواندد از خرید مسکن ، کسب اعتبار ، وام و... نام برد .  

مدارک لازم جهت ثبت شرکت تعاونی در کرج 

 • اصل و تصویر برابر اصل شناسنامه و مدارک تحصیلی
 • کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • بعداز ارائه تقاضانامه و تنظیم آن و ارسال به اداره تعاون کرج طرح پیشنهادی شرکت تعاونی مورد برسی کارشناسان قرار می گیرد و مدت زمان 5 روزکاری اعلام نتیجه خود را مبنی بر مثبت بودن و یا منفی بودن آن صادرمیشود بدین صورت که موافقت نامه جهت طرح اساسنامه شرکت تعاونی کرج را به هیأت موسس ارائه می گردد  
 • هیات موسس پس از اخذ موافقتنامه تشکیل باید اقدامات زیر را انجام دهد:
 • متناسب با طرح پیشنهادی شرکت مجوز های لازم را دریافت نمایید
 • اساسنامه شرکت را تنظیم و به امضای کلیه شرکا رسیده باشد .
 • در بانک توسعه تعاون یک حساب بنام شرکت تعاونی را افتتاح شود.

از اشخاصی که واجد شرایط عضویت هستند به صورت اعلامیه دعوت در شرکت تعاونی می شود . که در این اعلامیه شرایط عضویت ، مهلت پذیرش ، تقاضای عضویت ، شماره و مشخصات حساب افتتاح شده و مبلغ لازم هریک از اشخاص عضو و ذکر متد صدور آگهی های بعدی تا تشکیل اولین مجمع عمومی عادی .

شرایط و قوانین ثبت شرکت تعاونی در کرج

 1. اعضای تشکیل دهنده شرکت تعاونی الزامی است که کمتر از 7 نفر نباشد . در این دوره فعالیتی شرکت ایت اعضا نباید کمتر شوند . از شرایط قانونی که اعضا می توانند در این شرکت ها حضور داشته باشند :.
 2. ملیت ایرانی باشد .
 3. سابقه کیفری وممنوعیت قانونی نداشته باشد
 4. حداقل سهام را در اساسنامه شرکت خریداری نماید .
 5. جهت شرکت و عضویت در شرکت تعاونی درخواستی مکتوب ارائه دهند .
 6. جهت رعایت قوانین و مقرارت شرکت تعاونی تعهد نامه ای امضا نمایند .
 7. در زمان و طی دوره ثبتی شرکت در صورتی که تعداد اعضای مشخص شده بیشتر از 7 نفر باشد ، کلیه اعضا با گردهمایی می توانن 3 نفر را به عنوان عضویت در هیئت مدیره انتخاب و از وظایف این هیئت انجام امور مربوط به شرکت تعاونی باشد
 8. در صورتی که دولت شرکت تعاونی را مورد حمایت و کمک قرار ندهد و هم چنین این شرکت با هداپف سرمایه گذاری در نظر گرفته شود در این صورت نصف سرمایه آن برای ثبت شرکت توسط اعضا ی تشکیل دهنده آن تأمین می گردد.
 9. تعداد اعضا در تعاونی مسکن بر اساس و تشخیص اداره کل تعاون و سزاواری میدران معین می شود.
 10. مبلغی را اعضا تعهد می کنند که این مبلغ را می توانند به مدت 2 سال مطابق اساسنامه شرکت تأدیه نمایند
 11. جهت تأمین سرمایه شرکت سهم اعضا شرکت برابر می باشد .مگر در صورتی که مجمع تصمیمی دیگر اخذ کند .  حداکثر میزان سهام هر کدام از اعضا شرکت حداکثر باید ۳۰ درصد سرمایه تعاونی باشد.
 12. در سطح شهرستان و یا استان با حداقل اعضای 7 نفر که با اهداف مشترک می توانند اتحادیه تعاونی را تشکیل دهند .

روند ثبت شرکت تعاونی در کرج

اسناد اصلی شرکت را آماده کرده از جمله اساسنامه ، تقاضانامه و.. ذیل کلیه اوراق توسط مؤسسین امضا شود. جهت انتخاب نام مبلغی را به عنوان حق الثبت نام به بانک واریز نماید . این نام های باید مطابق :

فرهنگ ایرانی باشد ؛ بیگانه و غیر فارسی نباشد ، معنای ویژه ای بدهد و هماهنگ با فرهنگ جمهوری اسلامی ایران باشد . در نتیجه در صورتی این نام ها تایید می شود که مطابق شرایط بالا و قابل قبول کارشناسان باشد . بنابراین کلیه مدارک را به قسمت پذیرش مدارک اداره ، تحویل داده می شود . در قبال آن رسید دیافت شود .

همان طور که بالا قوانین و شرایط تعیین نام ذکر شد این نکته باید گفته شود که کارشناسان تعیین نام فقز در اداره کل ثبت شرکت ها در تهران موارد نام را تعیین می نمایند . کسانی که در شهرستان ها اقدام به ثبت می کنند پرونده آنها به اداره تهران ارجاع داده می شود . در صورتی که مدارک و مفاد شرکت مورد تأیید کارشناسان اداره باشد ، اقدام به ارائه پیش نویس آگهی ثبت می کنند که این پیش نویس را به متقاضی ثبت یا در صورت وجود وکیل با ارائه وکالتنامه تحویل می دهند .  

در صورتی که موضوع فعالیت انتخابی شرکت نیاز به اخذ مجوز فعالیت باشد الزامی است این مجوز را از مراجع مرتبط با امور فعالیتی اخذ گردیده و سپس همراه مدارک تحویل داده که کارشناس��ن بررسی فعالیت و استعلامات لازم را انجام دهند . سپس باید هزینه های قانونی حق الدرج و حق الثبت را متقاضی به بانک واریز نماید و رسید واریزی این مبالغ را به واحد حسایداری اداره فوق تحویل دهد .

تحویل و واحد مذکور، این امر را در ذیل برگه‌ی تقاضانامه، درج می‌کند و بعد مدارک به «واحد ثبت تأسیس و تغییرات» اداره‌ی ثبت شرکت‌ها تحویل و شرکت، ثبت‌می‌شود .در ذیل آن امضای بر مبنای برابر بودن اسناد از شرکا و یا متقاضی و یا وکیل وی دریافت شود. دو نسخه از این آگهی که هر دو به امضا رئیس ادره رسیده باشد یکی نزد خود متقاضی و دومی در اداره بایگانی می شود . این سند حکم سند ثبت شرکت محسوب می شود .

در پایان کار متقاضی باید نسخه ای از آگهی را به واحد روابط عمومی که در اداره ثبت شرکت برپاشده است تحویل داده و نسخه دیگر آن را به دفتر یک روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران واقع در تهران ، ارائه دهد .  

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 6 آیین نامه اجرایی 11

  اختصاص وام خود اشتغالی در سال تولید کالای ایرانی

 • 21 فروردین

  همراه مشاور پایش

  افتتاح همراه مشاور پایش در جهت پاسخگویی 24 به نیازهای مشتریان

آخرین نظرات کاربران

 • گودرز تقوی

  درود. سپاس از ثبت شرکت اینجانب.

 • بهروز مرادی

  بسیار ممنون از مشاوره های تخصصی شما