بعد از آن که شرکتی در کرج ثبت گردید اشخاص حقوقی مطابق قانون مجوز تغییر موضوع فعالیت شرکت و یا اضافه نمودن موضوعی خاص را به موضوع فعالیت قبلی شرکت خود در کرج را دارند.انجام این تغییر با تنظیم و تدوین صورتجلسه در مجمع عمومی فوق العاده ممکن و امکان پذیر می باشد به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج مراجعه نمایید.

به این نکته توجه داشته باشید که گاهی تغییرات و یا اضافه نمودن موارد جدید به موضوعات شرکت نیازمند دریافت مجوزهای کاری خواهد بود.چنانچه موضوع الحاق شده در کرج به دریافت مجوز از مرجع های ذیصلاح نیازمند باشد لازم می باشد که قبل از مبادرت به ثبت صورتجلسه الحاق به موضوع مجوزهای لازم دریافت گردد که در سامانه اداره ثبت شرکت ها فهرست موضوعاتی که به مجوز نیازدارند ذکر شده است.

در حقیقت موضوع فعالیت شرکت در کرج هدفی می باشد که شرکت برای انجام آن تاسیس و راه اندازی شده است.این موضوع یا هدف در صورت صلاحدید اعضای شرکت قابل تغییر یا افزایش یا کاهش می باشد.به منظور تغییر الحاق یا حذف قسمتی از موضوع شرکت لازم می باشد سهامداران جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت در کرج را تشکیل دهد و در این مورد تصمیم گیری نمایند.  سپس صورتجلسه مربوط را تنظیم نموده و با ذکر میزان سهم الشرکه هر یک از سهامداران امضاء می‌نمایند. در هنگام تغییر موضوعفعالیت شرکت در کرج باید به امر مجوزی بودن یا نبودن موضوع شرکت در کرج توجه نمود و در صورت مجوزی بودن جهت دریافت مجوز لازم از مراجع ذیصلاح اقدام نمود. هم چنین مسلم است که موضوع جدید یا الحاقی می‌بایست از موضوعاتی انتخاب شود که غیر قانونی و غیر مجاز نباشد و قابل ثبت باشد. پس از تنظیم، صورتجلسه مذکور را به همراه رونوشت آگهی تأسیس و روزنامه رسمی تأسیس + رونوشت روزنامه رسمی آخرین تغییرات در صورت وجود + رونوشت برابر اصل کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضای شرکتدر کرج به اداره ثبت شرکت ها ارجاع نموده و جهت انجام تغییرات مذکور مبادرت می نماییم.

مدارک لازم جهت تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج

 1. مدارک ثبتی شرکت ارائه گردد.
 2. آخرین لیست سهامداران و یا شرکا شرکت ارائه گردد.
 3.   روزنامه تأسیس ارائه گردد
 4. در صورت لزوم کلیه روزنامه های تغییرات و مجوز فعالیت ارائه گردد.

مراحل تغییرموضوع فعالیت شرکت در کرج

پس از تنظیم صورتجلسه ای در قالب مجمع عمومی فوق العاده با ذکر نام سهامداران و یا شرکا همراه با درصد سهام آنهاوامضا ذیل صورتجلسه توسط سهامداران و یا شرکا شرکت ، صورتجلسه الحاق به موضوع در سامانه ثبت تغییرات اداره ثبت شرکت ها ثبت و مدارک از طریق پست به اداره مذکور ارسال خواهد گردید . درصورت تأیید موضوع فعالیت الحاق شده در کرج آگهی تغییرات صادر می گردد و پس از آن در روزنامه رسمی کشور به منظور اطلاع عموم چاپ و منتشر می گردد.

نکات مهم تغییرموضوع شرکت در کرج

در تنظیم موضوع فعالیت شرکت در کرج توجه به نکات ذیل حائز اهمیت می باشد

 1. موضوعات شرکتی را از موضوعات فعالیت مؤسسات غیر تجاری تفکیک نمایید.
 2. موضوعاتی که نیاز به مجوز دارند با ذکر شماره مجوز در موضوع تنظیم گردند.
 3. موضوع فعایت شرکتهای تعاونی به صورت تک موضوعی می باشد.
 4. امکان تنظیم موضوعات گوناگون در کنار یکدیگر در قالب شرکتهای چندمنظوره امکان پذیر می باشد.
 5. در تنظیم الحاق به موضوع یا تغییر موضوع شرکت تدوین موضوعات بازرگانی که جز لاینفک فعالیت هر شرکت می باشد اهمیت دارد.

متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانند با گروه ثبت پایش در ارتباط باشند.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 6 آیین نامه اجرایی 11

  اختصاص وام خود اشتغالی در سال تولید کالای ایرانی

 • 21 فروردین

  همراه مشاور پایش

  افتتاح همراه مشاور پایش در جهت پاسخگویی 24 به نیازهای مشتریان

آخرین نظرات کاربران

 • گودرز تقوی

  درود. سپاس از ثبت شرکت اینجانب.

 • بهروز مرادی

  بسیار ممنون از مشاوره های تخصصی شما