ثبت شرکت قراردادی تجارتی می باشد که میان اشخاص حقیقی که تبدیل به حقوقی می شوند منعقد می شود تا در قالبی که از مقررات و قوانین تعیین شده است عمل نمایند.

بر اساس ماده195 قانون تجارت ثبت تمامی شرکت های مزبور در این قانون الزامی و ضروری می باشد و از تمامی مقررات قانون ثبت شرکت ها تبعیت می کند.هم چنین مطابق قانون به ثبت رسانیدن شرکت نامه هم از الزامات و ضروریات می باشد.

بر این اساس با توجه به موارد ذکر شده در صورتی که یکی از شرکت های تجاری مرحله هایی را که به ثبت مربوط می شود را سپری ننمایند و به ثبت نرسانندرسمی و قانونی نمی باشد و برخلاف قانون می باشد و مرجع های صلاحیتدار قادر می باشند از انجام فعالیت های آن ها جلوگیری کنند.

اهمیت ثبت شرکت در کرج

به ثبت رساندن شرکت برای شرکای شرکت و مراجعه کنندگان آن ها آثار مهمی را دربردارد و برای آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد که این اهمیت عبارت اند از:

 1. وقتی شرکتی به ثبت می رسد برای شرکت اعتبار خاصی را به وجود می آورد و هم چنین  سبب به وجود آمدن تمایل بیشتری به همکاری می شود.
 2. ثبت شرکت گونه ای از نظارت و رسیدگی می باشد که کارگزاران این امر انجام می دهند تا مشخص شود که به منظور ایجاد این شخصیت حقوقی دقت های لازم رعایت شده است یا رعایت نشده است.
 3.  از نظر اشخاصی که با شرکت معامله می نمایند یا قراردادی را منعقد می کنند ثبت شرکت درجه ای از اهمیت می باشد که بدون رجوع نمودن به آن نمی توانند معامله نمایند.

زیرا شخصی که با شرکت قرارداد مهمی را منعقد می کند یا معامله ی با اهمیتی را انجام می دهد بایستی متوجه شود که سرمایه شرکت به چه میزانی می باشد و حدود اختیارات مدیر شرکت تا چه اندازه ای است و در نهایت این شخصیت حقوقی جه میزان و به چه اندازه قدرت و توانایی دارد.

مواردی که در هر شرکتی مهم و با اهمیت می باشد در روزنامه های کثیرالانتشار چاپ و منتشر می گردد تا همگان از آن اطلاع داشته باشند علاوه بر آن به روشی که در بیشتر کشور رایج و متداول می باشد هر شخص غیر ایرانی حتی در صورتی که به ظاهر ذی نفع نباشد قادر می باشد به پرونده ای که به منظور ثبت شرکت تشکیل شده است رجوع نماید و از محتوای آن اطلاعاتی را به دست بیاورد.

در کشور ما این قسمت ضمن نظام نامه ی مصوبه ی خرداد 1310 و مقررات 10 اسفند 1327 وزارت دادگستری مقرر گردیده «مراجعه به اداره ثبت شرکت ها اعم از ایرانی و خارجی برای عموم آزاد و هر ذینفعی قادر می باشد از مندرجات آن سواد مصدق تحصیل کند.

4. هر زمان که شرکتی به ثبت برسد قرارداد هایی که میان شرکا بسته می شود رسمی می باشد و بعد ها هیچ یک نمی توانند همانند اسناد غیر رسمی از وجود شرکت نامه و اساسنامه  و سایر تصمیماتی که به ثبت می رسد اظهار بی اطلاعی نموده و یا به ایراداتی که درباره ی اسناد غیر رسمی ممکن است وارد نمود استناد نمایند.

از دیگر مزایای و مزیت های ثبت شرکت ، دریافت مجوزها و اعتبارات و امتیازاتی مانند وام از نهادهای دولتی است که در بسیاری از موارد ، تنها به شرکت ها تخصیص می یابد.هم چنین ثبت شرکت،به شرکت ها امکان حضور در مناقصات و مزایدات را می دهد که سود قابل توجهی را برای طرفین معامله به همراه دارد.

مطابق ماده ۱۹۵ قانون تجارت  ثبت کلیه شرکت ها الزامی می باشد و از کلیه مقررات ثبت شرکت ها پیروی می کند.هم در قانون تجارت و هم در قانون ثبت شرکت ها  مقررات ثبت شرکت پیش بینی گردیده است . هر کدام یک از این قوانین در مورد ثبت شرکت ، آیین نامه یا نظام نامه ای دارند که جزئیات ثبت را تبین می کند . از آنجا که مقررات ثبت هر کدام یک از انواع شرکت ها در صفحه ثبت شرکت بیان شده است در این قسمت نیز به توضیح مدارک ثبت شرکت می پردازیم.

جهت ثبت شرکت در کرج می توانید از مشاوره با کارشناسان گروه ثبت پایش راهنمایی لازم را اخذ نمایید.دیگر نگران ثبت شرکت خود نباشید.

مدارک ثبت شرکت در کرج

مدارک ثبت شرکت به شرح ذیل می باشد:

 1. رونوشت مدارک هویتی اعضا هیئت مدیره و شرکا شامل شناسنامه و کارت ملی ارائه گردد.
 2. گواهی عدم سوء پیشینه مدیر عامل و اعضای هیات مدیره ارائه گردد.
 3.  در شرکت های سهامی خاص گواهی عدم سوء پیشینه بازرس اصلی و علی البدل بایستی ارائه گردد.
 4. در صورتی که عهده دار امور، وکیل باشد بایستی وکالت نامه ارائه گردد.
 5. ارائه و تنظیم اساسنامه شرکت و هم چنین صورتجلسه مجمع عمومی.

اقدامات اولیه تاسیس شرکت در کرج

اقداماتی که بایستی به منظور ثبت شرکت انجام دهید به شرح ذیل می باشد:

 1. انتخاب نام شرکت.
 2. تعیین موضوع فعالیت شرکت.
 3. میزان سرمایه اولیه شرکت.
 4. تعیین مکان آدرس شرکت.
 5. تعیین سهامداران و میزان سهام آن ها.
 6.  تعیین مدیران شرکت و سمت آن ها.
 7. اسامی اشخاصی که حق امضا دارند.
 8. تعیین بازرسین شرکت.

مراحل ثبت شرکت در کرج

الزامی است پس از تهیه مدارک و تعیین شرکت و انتخاب نام شرکت اقدامات لازم جهت ثبت شرکت در کرج را انجام داد برای این منظور اداره ثبت شرکتها برای موسسین ثبت راه را اسان کرده است سامانه ای را راه اندازی کرده که بتوان به آسانی با در دست داشتن اینترنت اقدامات لازم ثبت شرکت را انجام دهند.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 6 آیین نامه اجرایی 11

  اختصاص وام خود اشتغالی در سال تولید کالای ایرانی

 • 21 فروردین

  همراه مشاور پایش

  افتتاح همراه مشاور پایش در جهت پاسخگویی 24 به نیازهای مشتریان

آخرین نظرات کاربران

 • گودرز تقوی

  درود. سپاس از ثبت شرکت اینجانب.

 • بهروز مرادی

  بسیار ممنون از مشاوره های تخصصی شما