شرکت های تضامنی به گونه ای از شرکت ها گفته می شود که بعد از اینکه به ثبت رسید شخصیت حقوقی پیدا کرده و دارایی آز دارایی شرکا کاملا مستقل و جدا می باشد . در صورتی که این شرکت در امور فعالیتی منجر به قرض و بدهی شد شرکا ملزم به پرداخت و وصول کردن بدهی های این شرکت می باشند . اعضا تشکیل دهند آن باید از 2نفر باشد .

از مواردی مهم دیگر باید در اسم شرکت ، شرکت تضامنی قید گردد و حداقل در اسم آن اسم شرکا و یا ترکیبی از آن قید گردد می توان بدین صورت از کلمالتی مانند شرکا و برادارن قید شود.

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی در کرج

 • 2 سری از اساسنامه تکمیل و ارائه گردد .
 • 2 سری از تقاضانامه تکمیل و ارائه گردد .
 • 2 سری از شرکتنامه تکمیل و ارائه گردد .
 • صورت جلسه هیئت مدیره تنظیم و 2 سری از آن
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسسین تنظیم و 2 سری از آن
 • مدارک هویتی اصلی شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضا شرکا و مدیران
 • فعالیت شرکت به صورتی باشد که با اخذ مجوز می توان اقدام به امور فعالیتی در شرکن نمود در این صورت ارائه اصل و تصویری از این مجوز الزامی است
 • ارائه اصل گواهی سوء پیشینه کلیه صاحبین حق امضا
 • متقاضی و یا مؤسسین شرکت در صورتی که کار ثبت شرکت را به موکل و یا وکیل قانونی بسپارند ، وکالتنامه این وکیل الزامی است .

مراحل ثبت شرکت تضامنی در کرج

همان طور که در مدارک ثبت قید شد تقاضانامه و شرکتنامه رسمی را درابتدا باید تنظیم کرد الزامی هر کدام در دو نسخه تنظیم گردد .

طرح اساسنامه شرکت از گونه موارد مهمی که کلیه امور فعالیتی شرکت و مشخصات اعضا و سمت آنها و ... در آن ذکر شده ای که باید الزام در 2 نسخه تنظیم گردد .

اولین اقدامی که اداره ثبت شرکت ها برای راحتی متقاضیان و بروز کردن اطلاعات طبق تکنولوژی انجام داده است می توانند متقاضیان به سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها به آدرس www.sherkat.ssa.ir مراجعه کنند .  

تکمیل اطلاعات اولیه در سامانه ثبت نام و گزینش 5 نام به ترتیب اولویت ها و درج آنها

اسامی انتخابی الزامی تابع قوانین باید باشند که مورد تأیید کارشناسان قرار گیرند:

بهتر است که فارسی باشد و با معنی ویژه و مفهوم دار ، مطابقت با فرهنگ اسلامی ، لزومأ نباید تکراری و سابقه ثبت داشته باشد .

سپس پس از ارسال اطلاعات و اخذ کدرهگیری ، این اطلاعات از طریق سامانه به  کارشناسان اداره ثبت شرکت ها ارسال شده و بررسی های لازمه را برروی این موارد انجام می دهند .در صورتی که عدم پذیرش این اطلاعات از طریق ابلاغیه به دستتان رسید لطفا در اسرع وقت نسبت به رفع و اصلاح مواردی که باعث لغو پذیرش شده است اقدام نمایید .  و در صورتیکه کارشناسان به از بررسی ها با پرونده موافقت کردند ادامه روال ثبت  طی می شود .

پس از پذیرش اینترنتی ، صورت جلسه و ضمائم آن الزامی است که نسخه اصلی باشد و مدارک قید شده از طریق اداره پست به صورت مرسوله پستی به آدرس اداره ثبت شرکت ارسال شود .

با انجام فرآیند ثبت نام و تکمیل فرم های ثبت نام و ارسال مدارک و ارائه مستندات صورت جلسه ، در صروتی که موارد دارای نقص و کم و کسری هایی داشته باشد ابلاغیه جهت رفع نواقص برای متقاضی و یا فرد ابلاغ گیرنده ارسال می شود در صورت یدیگر ممکن است کلیه موارد ثبت و مدارک به دستور کارشناسان رد شود که دلایل رد آن هم چنین از طریق ابلاغیه اعلام می گردد .

در صورتی که صورت جلسه قابل قبول برای کارشناسان باشد ، دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت ها را رئیس اداره صادر می کنند . در نتیجه کلیه محتویات ثبت شرکت در دفتر ثبت درج می گردد ، مسئول دفتر شروع به ثبت و ازائه پیش نویس آگهی تأسیس می نماید. احراز هویت متقاضیان یهنی اطلاعات مندرج شده با مدارک ارائه شده و استعلامات را انجام می دهند . سپس امضای متقاضیان در ذیل دفتر ثبت گردد ، الزامی است قید شود ثبت با سند برابر است ، از دیگر اقدامات مسئولین دفتر ثبت اظهارنامه و شرکتنامه در دفتر ثبت می باشد .

در نتیجه مسئول ثبت دفتر ، تشکیل پرونده داده و در روی آن از لحاظ تکمیل امضا گواهی می نمایند . در نتیجه نسخه ای از مستندات از جمله تقاضانامه ، شرکتنامه ، اظهارنامه تحویل مؤسسین داده می شود . نسخه ی دیگر اظهارنامه و اساسنامه و شرکتنامه و پیش نویس آگهی را که تشکیل پرونده گردیده، جهت تحریر به اتاق تایپ ارسال می دارد

در روزنامه کثیر الانتشار و روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران آگهی تأسیس درج می گردد .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 6 آیین نامه اجرایی 11

  اختصاص وام خود اشتغالی در سال تولید کالای ایرانی

 • 21 فروردین

  همراه مشاور پایش

  افتتاح همراه مشاور پایش در جهت پاسخگویی 24 به نیازهای مشتریان

آخرین نظرات کاربران

 • گودرز تقوی

  درود. سپاس از ثبت شرکت اینجانب.

 • بهروز مرادی

  بسیار ممنون از مشاوره های تخصصی شما